Zapoznaj się z nowoczesną techniką badawczą służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą.

Początki stosowania tej metody datuje się na początek ubiegłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności krętków bladych we krwi, świadczących o zachorowaniu na syfilis. Od tamtej pory technologia optyczna pozwala na uzyskiwanie lepszych i wyraźniejszych powiększeń, kamera cyfrowa zainstalowana na osi optycznej mikroskopu przesyła na bieżąco obraz pobranej krwi na ekran komputera umożliwiając wykonywanie zdjęć preparatu, a nawet rejestrację filmową poruszających się erytrocytów, leukocytów, innych składników żywej krwi, jak również elementów niepożądanych. To rozwiązanie umożliwia wykonanie dokumentacji zdjęciowo – filmowej, analizowanych preparatów.

krewFunkcje krwi w organizmi Krew – to zwierciadło naszego organizmu, jest nośnikiem tlenu, substancji odżywczych, produktów przemiany materii. To tutaj możemy zauważyć pierwsze symptomy zaburzenia równowagi w organizmie. Przyczynia się do tego zanieczyszczone środowisko, stres, lekarstwa, przetwarzana żywność, nieprawidłowa dieta, brak ruchu, stany zapalne itd.

Zaobserwowane parametry żywej krwi przekładają się bezpośrednio na prawidłowe spełnianie przez krew jej podstawowych funkcji:

                       -transport tlenu i substancji odżywczych do tkanek,

                       -usuwanie produktów przemiany materii i dwutlenku węgla z tkanek,

-utrzymanie stałego pH w krwi.

                      -Krew jest odpowiedzialna również za:

-regulację ciśnienia wewnętrznego i ciepłoty ciała,

                      -zabezpieczenie przed wykrwawieniem w przypadku zranienia z udziałem elementów układu krzepnięcia.

Odczyn krwi powinien być lekko zasadowy.

Prawidłowe pH o wartościach: od 7,35 do 7,45. Zbyt niskie pH tzn. poniżej 7,35, świadczy o zakwaszeniu krwi, co                       sprzyja sklejaniu erytrocytów i ograniczeniu wymiany gazowej w erytrocycie. Zaburzenie, o którym mowa manifestuje się obniżeniem energii witalnej i np. ospałością. W badaniu mikroskopowym kropli krwi obserwujemy wtedy zjawisko aglomeracji i rulonizacji krwinek czerwonych.

Jak przygotować się do badania

Co najmniej 24 godziny przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu. W dniu badania nie pijemy kawy naturalnej i 2 godziny przed badaniem nie spożywamy posiłku. Ok. 30 min. przed badaniem wypijamy ok. 0,5 litra wody.

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi to niezwykła możliwość obejrzenia tego, co znajduje się wewnątrz nas, i z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

 

 

Obecność pasożytów w organizmie

pasozyty1

Obecność grzybów

 grzyby11

Objawy zakwaszenia w układnie krwionośnym

 zakwaszenie

Zaburzenia gospodarki mineralnej

 zaburzenia gospodarki

Agregację i rulonizację erytrocytów

 agregacja
 Obecność kryształów kwasu moczowego  kwas moczowy

Uszkodzenia erytrocytów

 uszkodzenie erytrocytów 0

Obecność cholesterolu

  obecność cholesterolu

 Metale ciężkie w polu widzenia

 metale ciężkie

W zależności od stwierdzonych nieprawidłowości udzielane są wskazówki dotyczące diety oraz suplementacji.

Lek. med. Justyna Jakimiuk, mob: +48 604 451 252